Herkese merhaba.

Bloğumdaki ilk yazımda sizlere kendi sitemde de kurulu olan, açık kaynak olarak herkesin hizmetine sunulan wordpresste kullandığım eklentileri(Plugins) paylaşacağım. Bu eklentiler sayesinde bloğunuz daha kullanışlı bir hale gelecek. Gelin bu eklentileri hep beraber inceleyelim.

All in One SEO Pack

All in one Seo Eklentisi

Bu eklenti ile bloğunuzun arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlayabilirsiniz. Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

Ayarlarına gelecek olursak Plugin Status değerini Enabled yaparak eklentiyi aktif hale getiriyoruz, Home Title yazan kısma ana sayfanızın başığını yazıyorsunuz, Home Description kısmına sitenizle ilgili açıklama yapabilirsiniz, Home Keywords (comma separated) kısmına ise sitenizi ifade eden kelimeleri arasına virgül koyarak yazıyorsunuz.

Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.


Contact Form 7

Contact Form eklentisi

Bu eklenti sayesinde kolay bir şekilde iletişim formu oluşturabilirsiniz. Eklentiyi kullanmak için öncelikle yönetim panelinde iletişim adında yeni bir sayfa oluşturyorsunuz. Yönetim panelinde sol alt köşe de ayrı bir menü olarak bulunan eklentimizin sayfasına gelerek buradaki ekran görüntüsünde kahverengi renkle gösterilen kısmı oluşturduğunuz iletişim sayfasına kopyalıyorsunuz. Hepsi bu .

Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.


Google XML Sitemaps

Google sitemap eklentisi

Bu eklenti ile arama motorlarının sitenizi daha kolay bulmasını sağlayacak site haritası oluşturabilirsiniz.

Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.


StatPress

Sitenizin günlük ziyaretçi bilgilerini veren bir eklenti. Sitenize gelen ziyaretçilerin nasıl sitenize ulaştığı, ziyaretçilerinizin ip adresleri, hangi tarayıcı kullanarak sitenize giriş yaptığını  bu eklenti sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Eklentinin daha bir çok özelliği mevcut. Artık kurup incelersiniz  :) .

Eklentiyi buradan indirebilirsiniz. Ekran görüntüsü için buraya tıklayın.


Subscribe to Comments

subscribe-to-comments

Sitenize yorum yapan üyelerin yorum yaptığı konuya üye olmalarını sağlayan bir eklenti. Bu eklenti sayesinde ziyaretçilerinize üye olduğu konuya yapılan yorumlar  mail olarak bildirilecektir.

Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.


WP-DB-Backup

WP-DB-Backup eklentisi

Bloğunuzun veri tabanının yedeğini alan bir eklenti.  Eklenti sizin belirrlediğiniz zaman aralıklarıyla belirtttiğiniz email adrsini veri tabanının yedeğini mail olarak atıyor. Ayarları yaptıktan sonra sizn birşey yapmanıza gerek kalmadan eklenti veri tabanının yedeğini alıp size mail atıyor.

Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.


WordPress Thread Comment

Wordpress-Thread-Comment eklentisi

Bu eklenti ile yorum yapacak kişi diğer bir kişinin yorumuna cevap yazabiliyor. Cevap olarak yazılan yorum diğer yorumun içersinde  gösteriliyor. Bu şekilde içiçe yorumlar oluşuyor. Eklentide ajax desteğide mevcut.

Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.


Yet Another Related Posts Plugin

related-postps eklentisi

Yazılarınızın sonunda o yazıya benzer yazıları sizin belirdeğiniz adette gösteren bir eklenti. Bu eklenti ile ziyaretçileriniz daha çok site de kalmasını sağlayabilirsiniz.

Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

Bu bloğumda yazdığım ilk yazıydı, sizlere anlatmaya çalıştım ama yazarken eksik veya hatalı yazmış olabilirim  . Sorularınızı veya eklemelerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Herkese saygılar, sevgiler  .