ara sözlükSizlere kendi hazırladığım bir web sitesini tanıtmak istiyorum. Ekşi Sözlük, İtü Sözlük gibi sözlük sitelerini hepiniz bilirsiniz. AraSozluk.com tek tıklamayla bu sözlük sitelerinde aynı anda arama yapmaktadır. AraSozluk.com 12.10.2010 tarihinde yayına başladı ama sınvalardan fırsat bulup ancak şuan sizlere tanıtabiliyorum.

İnternet sektörüyle gelişen sosyal medya sektöründe sözlükler her zaman önemli bir yer alacaktır. Markanız veya sizin adınıza neler konuşuldu neler yazıldı öğrenmek için sözlük sözlük dolaşmanıza gerek kalmadan AraSozluk.com'da arama yaparak en popüler sözlüklerde yer alan sonuçlarınızı görebilirsiniz. Önemli olaylara farklı bakış açıklarını da güncel olarak takip edebilirsiniz.

AraSozluk.com ilk yayınlandığında Ekşi Sözlük, İtü Sözlük, Uludağ Sözlük, İnci Sözlük ve Kötü Sözlük olmak üzere toplam 5 sözlük sitesinde arama yapmaktaydı. Fakat sizlerin Sözlük Öner kısmından gönderdiğiniz sözlükleri de ekledikten sonra şuan da toplam 12 sözlük sitesinde arama yapmaktadır. Sizden sözlük önerileri geldikçe eklemeye devam edeceğim. Zaman buldukça AraSozluk.com'a yeni özellikler eklemeye devam edeceğim. Yapılacaklar listesinde hala eksik kalanlar var, onlarıda en kısa süre içerisinde eklemeye çalışacağım :) . Sizlerde önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim .

AraSozluk.com ile Nasıl Arama Yaparım?

AraSozluk.com 'a ilk girdiğinizde sade bir tasarım karşılamaktadır. Ekrandaki arama kutucuğuna aramak istediğiniz sözü yazıp Ara butonuna tıkladıktan sonra hemencecik size sonuçları ekrana verecektir. Aramalar varsayılan olarak Ekşi Sözlük' te yapılmaktadır. Arama sonuçları ekrana geldiğinde site isimlerini arama sonuçlarının üst kısmında menü olarak görebilirsiniz. İstediğiniz bir sözlükteki sonuçları görmek için ilgili sözlüğü tıklamanız yeterlidir. 

ara sözlük arama formu

Tüm sözlüklerin isimleri ekrana sığmadığı için ekstradan diğer sözlükleri listelediğim bir menü bulunmaktadır, yine bu menü de listelenen sözlükleri de tıklayarak o sözlük sitesindeki sonuçları görebilirsiniz. 

ara sözlük

Ayrıca bazı sözlüklerin arama sonuçlarında birden fazla sayfa bulunabiliyor. Eğer sonuçlarda birden fazla sayfa varsa varsayılan olarak birinci sayfa gösterilmektedir. Diğer sayfalardaki sonuçları görmek için sonuçların altında bir sayfalandırma bulunmaktadır. Bu sayfalandırma kısmındaki sayfa numaralarına tıklayarak o sayfadaki sonuçları görebilirsiniz. 

ara sözlük sayfalama

Arasozluk.com'u geliştirmek için önerilerinizi bekliyorum.